Jdi na obsah Jdi na menu
 


459. ἄνομος, ον [anomos]

Skloňování: ἄνομος, ον

Zařazení: Přídavné jméno

Překlad: Bezzákonný, hříšný, bezbožný

 

Poznámky ke slovu:

Složenina z předpony  (proti, ne, bez) a slova νόμος (zákon).

Podstatné jméno ἀνομία (porušení zákona, bezzákonnost).

 

Všechny výskyty v Bibli:

"Naplnilo se Písmo, které praví: ‚Byl započten mezi ty, kdo porušovali zákon.‘ " (Mk 15,28)

"Neboť vám říkám, že se na mně musí naplnit to, co je napsáno: ‚A byl započten mezi ty, kdo porušovali zákon‘ Neboť to, co se mne týká, spěje ke konci.“ (Lk 22,37)

"Muži izraelští, slyšte tato slova: Ježíše Nazaretského, muže dosvědčeného vám od Boha mocnými činy, divy a znameními, které Bůh uprostřed vás skrze něho učinil, jak sami víte,tohoto muže, vydaného podle ustanoveného úradku a předzvědění Božího, jste skrze ruce těch, kdo porušovali zákon, přibili na kříž a odstranili." (Sk 2,22-23)

"Těm, kteří porušují zákon, byl jsem jakoby porušovatel zákona, abych získal ty, kteří jsou porušovateli zákona, i když nejsem porušovatel zákona Božího, nýbrž jsem podroben zákonu Kristovu." (1. Kor 9,21)

"A potom bude zjeven ten Bezzákonný, kterého Pán Ježíš odstraní dechem svých úst a zahladí jej i jeho skutky jasným zjevením svého příchodu. " (2. Tes 2,8)

"...a je si vědom toho, že Zákon není dán pro spravedlivého, nýbrž pro lidi co porušují zákon a nepoddajné, bezbožné a hříšné, pro lidi nesvaté a světské, pro otcovrahy a matkovrahy, pro vrahy vůbec," (1. Tim 1,9)

"Vysvobodil však spravedlivého Lota, sužovaného nezřízeným chováním bezuzdných lidí. Neboť tím, co viděl i slyšel ten spravedlivý, když mezi nimi bydlel, těmito skutky porušující zákon mučil den za dnem svou spravedlivou duši." (2. Pt 2,7-8)

 

 
 


Statistiky

Online: 2
Celkem: 274541
Měsíc: 2378
Den: 60