Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. Korintským 10

« 2. Korintským 9

» 2. Korintským 11

 

PAVEL OBHAJUJE SVOU SLUŽBU

1Já sám, Pavel, vás vybízím skrze mírnost a tichost Kristovu, já, který jsem před vaší tváří (mezi vámi) mírný, ale ve vaší nepřítomnosti jsem k vám odvážný: 2Prosím vás však za to, abych nemusel - až budu přítomen -  jednat s odvážnou smělostí (jež považuji za odvahu) vůči některým, kteří nás považují za ty, kteří chodí jakoby podle těla.  3Vždyť v těle chodíce, nevykonáváme vojenskou službu podle těla. 4Neboť naše zbraně při tomto válečném tažení nejsou tělesné, ale jsou mocné od Boha pro boření pevností, 5bourání přemýšlení a každé výšiny vyvyšující se proti poznání Boha, a pro uvádění do zajetí každé myšlenky do poslušnosti Krista; 6přitom jsme připraveni potrestat veškerou neposlušnost, jakmile bude vaše poslušnost naplněna.

7Hledíte jen na to, co máte před tváří. Pokud je někdo o sobě přesvědčen, že je Kristův, počítá zase s tím, že jako je on Kristův, tak jsme i my Kristovi. 8Vždyť i kdybych se sebevíc něčím chlubil ohledně naší autority (jež nám byla dána Pánem k budování, a ne ke boření), nebudu se stydět. 9Nechci však, aby to vypadalo, jako bych vás skrze dopisy zastrašoval. 10Vždyť jak říkají někteří lidé: 'Jeho dopisy jsou závažné a silné, ale přítomnost jeho těla je slabá a jeho slovo je ubohé.' 11Takový člověk ať počítá s tím, že jací jsme ve slově skrze psaní dopisů (když jsme nepřítomni), takoví také budeme ve skutku.

12Vždyť my se neodvažujeme s nimi srovnávat nebo se porovnávat s některými z těch, kteří doporučují sami sebe. Ale oni se měří sami se sebou, porovnávajíce se s těmi, kteří nic nechápou. 13My se však nebudeme bez míry chlubit, ale budeme se chlubit podle míry oblasti, kterou nám odměřil Bůh, abychom dosáhli až také k vám. 14Vždyť se nevypínáme nad míru, jako bychom k vám nedosahovali (vždyť jsme v Kristově evangeliu přišli až k vám). 15Nechlubíme se bez míry cizí namáhavou prací. Avšak máme naději, že se při růstu vaší víry prodlouží naše oblast působnosti mezi vámi do nadměrné velikosti, 16abychom kázali evangelium mimo vaše území; a i tak nebudeme připraveni se chlubit v tom, co je v oblasti druhých. 17Ale kdo se chlubí, ať se chlubí v Pánu. 18Vždyť osvědčený není ten, kdo doporučuje sám sebe, ale ten, koho doporučuje Pán.

 

 

10,4 zbraň – var. nástroj

10,4 tělesný- var. pozemský

 
 


Statistiky

Online: 3
Celkem: 278638
Měsíc: 2455
Den: 157